ÜRÜNLERİMİZ

   Oluklu Mukavva Sektöründe kullanılan tüm çeşitleri üretebilen sayılı firmalardan biri olmaktan gurur duyuyoruz…

- Üretimini Yaptığımız, Oluklu Mukavva - Levha Üretim Tipleri :

B Dalga (İnce Dalga) : Bir metredeki oluk sayısı 150 - 184, oluk yüksekliği 2,1 mm. - 2,9 mm. arasında olan oluklu mukavvadır. Oluk yüksekliklerinin ve dalga aralıklarının az olması nedeniyle yüzey ezilmesine karşı diğerlerinden daha dayanıklı olan B dalga, diğerlerine göre baskıya daha uygun yüzeye sahiptir.

C Dalga (Orta Dalga) : Bir metredeki oluk sayısı 120 - 145, oluk yüksekliği 3,5 mm. - 3,7 mm. arasında olan oluklu mukavvadır. Bu dalga tipi de  B tipi gibi en iyi alt ve üst sıkıştırma dayanıklılığı sergiler.

E Dalga (Mikro Dalga) : Bir metredeki oluk sayısı 295, oluk yüksekliği 1,15 mm. - 1,65 mm. arasında olan oluklu mukavvadır. İnce bir dalga olan E dalga oluklular; dayanıksız tüketim malları ve hediyelik ambalajlar için üretilir.

B+C (Çift Dalga) : B ve C dalga ürünlerin bir araya gelmesiyle oluşan çift katlı ürün tipidir. Bu üretim tipi çok dayanlıklı olup genellikle ağır ve hacimce büyük ürünlerin ambalajı için uygulanır. Örn. Beyaz Eşya, Televizyon, Tekstil, Makine, Makine Parçaları... vb.

E+B (Çift Dalga) : E ve B dalga ürünlerin bir araya gelmesiyle oluşan çift katlı ürün tipidir. Bu üretim tipi de en az B+C kadar dayanıklı olup genellikle ağır veya hafif, fakat hacimce B+C için talep edilenden daha ufak ürünlerin ambalajı için uygulanır. Örn. Dayanıklı Tükettim malları, El Aletleri, Televizyon, Tekstil, Makine Parçaları, Ayakkabı... vb.

- Üretimini Yaptığımız Ondule Ürünler :
B Flute (İnce Ondule)
E Flute (Mikro Ondule)
F Flute (Mini Mikro Ondule)

Ondule ürünlerini de üretimini gerçekleştirebilmekteyiz.
Üretimlerimiz esnasında aşağıdaki gramaj cins kağıtlar kullanılmaktadır.

125-140gr/m2 Kraft Liner : Yumuşak ağaçtan elde edilen hamurun sülfat ya da alkalinle işlenmesiyle elde edilir. Oluklu mukavva üretiminde iç ve dış astar olarak kullanılır. Doğal renkleri kahverengi olan kraft liner kağıtlar, kısmen ya da tamamen beyazlatılabilir. Ancak herhangi bir beyazlatma yöntemi astarın dayanıklılığını %5 - 10 arası azaltır.

125gr/m2 Test Liner: Kısmi selüloz ve geri dönüştürülmüş kağıt elyafı ile üretilen oluklu mukavva kağıdıdır. Yine oluklu mukavva üretiminde iç ve dış astar olarak, test liner kağıtlar da kullanılabiliyor. Ancak oluklu mukavva kutu astarı olarak geri dönüştürülmüş kağıt elyafı kullanımı, kutunun dayanıklılığını özellikle tropik koşullarda, büyük ölçüde azaltır.

140gr/m2 Beyaz Test Liner : Test liner kağıtlar yüksek kaliteli seçilmiş geri dönüşüm malzemeden üretilir ve üzeri boyanırsa ortaya imitasyon kraft olarak da adlandırılan ve mükemmel dayanıklılığı olan kağıtlar çıkar. Bahse konu kağıt da bu özelliklere sahiptir.

Not : Test liner ile kraft liner aynı özellikte değildir. Test liner, üzerindeki çok küçük siyah noktalar ile kraft linerden ayrılır.

100gr/m2-140gr/m2 Fluting : Geri dönüşümlü kağıt ve saman lifinden üretilen bu kağıt oluklu mukavva üretiminde iç katman olarak kullanılan bir kağıt türüdür. Kraft ve test linerden daha dayanıksız olan bu kağıt tipi istendiğinde maliyeti düşürmek için ve çevreyi korumaya yönelik olarak kullanılmaktadır, talep edildiği taktirde gramajı arttırılarak dayanıklılığı üst seviyelere çıkarılabilir.

Üretmiş olduğumuz oluklu mukavva levhalar konfeksiyon hattında flekso baskı tekniği ile (4 renge kadar) basılarak koli ve özel kesimli kutu olarak imal edilip müşterilerimizin ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Ayrıca matbaa sektörüne hitaben çeşitli dalga cinslerinde ondüle üretimi yapmaktayız.
 
 
All rights Reserved © Copyright by Karol Oluklu Mukavva Sanayi A.Ş.